Akıllı telefon dünyasının yeni gözdelerinden Xiaomi, MIUI 9.5 güncellemesini pek çok akıllı telefon modeli için sunuyor.

Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi, geçtiğimiz aylarda Android 7.0 Nougat tabanlı MIUI 9.5 güncellemesini duyurmuştu. Neredeyse tüm telefonlarına sunacağı MIUI 9.5 güncellemesi için Xiaomi cephesinden bugün bir açıklama daha geldi.

Xiaomi, yaptığı açıklama ile MIUI 9.5 güncellemesini alacak modelleri tarihleri ile listeledi. Bakalım MIUI 9.5 güncellemesi hangi modellere ne zaman sunulacak?

MIUI 9.5 alacak Xiaomi modelleri şu şekilde:

Mart sonu: Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Mi Max, Mi Max Prime, Redmi 3S, Redmi 4 Prime, Redmi 4A and Redmi Note 4 MTK

Nisan başı: Redmi Note 5A Prime/Redmi Y1, Redmi Note 5A/Redmi Y1 Lite, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5, Redmi 5, Mi Max 2, Mi 5, Redmi 4X, Mi 6 and Mi MIX 2

Nisan ortası: Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX, Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3, Mi 4

MIUI 9.5 güncellemesinin Android 8.0 Oreo yerine Nougat yapıda olması maalesef ki biraz üzücü bir durum. Oreo güncellemesini amiral gemisi modellerine sunan Xiaomi, bakalım MIUI 9.5 ile sunduğu yeniliklerle hatasını telafi edebileek mi? Gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.