Microsoft Edge internet tarayıcısının yeni sürümü piyasaya sürüldü. İşte detaylar…

Microsoft‘un geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Edge tarayıcısı şimdiden kullanıcılarının beğenilerini toplamaya başardı. Choromium tabanlı olan bu tarayıcı gerek tasarımı, gerek performansı bakımından eski UWP tabanlı Edge tarayıcısının yerini tamamen almış durumda. Uygulamayı daha çok kullanıcısına sunmak isteyen Microsoft, bugün ilginç bir şey yaptı.

Son çıkan raporlara göre Microsoft, Edge‘nin yeni sürümünü Windows 10 güncellemelerine entegre olarak yayınlamaya başladı. Yani, Edge tarayıcısı siz hiçbir müdahalede bulunmadan Windows 10 güncellemeleri ile birlikte otomatik olarak yeni sürümüne kavuşmuş olacak. Ancak, tüm kullanıcılar yeni tarayıcıyı hemen göremeyecek.

Yeni tarayıcı, 1803 sürümüne sahip olan tüm Windows 10 kullanıcıları için piyasaya sürülecek. Toplu güncellemeye dahil edileceği için, sizin hiçbir müdahalede bulunmanıza gerek kalmayacaktır, yani anlayacağınız otomatik olarak yüklenecektir. Bununla birlikte, Yeni tarayıcı eski Edge‘nin yerini de tamamen alacaktır. Örneğin, artık masaüstü ve başlat menüsü gibi yerlerde de yeni Edge tarayıcısını göreceksiniz. Bunların da yine güzel fonksiyonlar olduğunu belirtmek gerekiyor.