Xiaomi Mi Mix 3, Xiaomi şirketinin yeni üst seviye akıllı telefonu olacak. Özellikle hızlı yüz tanıma sistemiyle dikkat çekecek.

Mi Mix 3’ün arka taraftaki sürgülü yapısı beklendiği gibi gelişmiş bir 3D yüz tanıma sistemi içerecek. Oppo Find X’ten farklı olarak sürgülü mekanizma elle kaydırılıyor. Yine videodan gördüğümüz kadarıyla Mi Mix 3’te 24 megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera eşlik ediyor.

Ekran / kasa oranı noktasında son dönemin en iyi telefonlarından biri olacak Mi Mix 3’ün arka tarafı ise şimdilik gizemini koruyor. Beklentimiz burada sadece Mi 8’deki gibi üst üste konumlandırılmış çift arka kameranın yer alacağı şeklinde. Parmak izi tarayıcısı ekrana gömülü olacak.

6.4 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüklü AMOLED ekranla donatılacak telefonun işlemci biriminde Snapdragon 845 yer alacak. 5G desteği ve 10GB RAM gibi mobil dünyasındaki ilklere imza atacak telefon siyah, zümrüt yeşili ve safir mavisi renklerde çıkış yapacak.

Ürün ile ilgili lansman tarihi de paylaşılmış durumda. 25 Ekim tarihinde telefona ilişkin resmi kaynaklardan bilgiler paylaşılacak.