Xiaomi, Mi 9 akıllı telefonunda ani bir fiyat değişikliği yaptı ve bu durum bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

elefon Asya pazarında satışa sunuldu ama aylar sonra Türkiye pazarına resmen giriş yapabildi ve her Xiaomi telefonunda olduğu gibi stok sorunları yaşayarak korsancıların elinde kullanıcıları oyunca etti. Mi 9 artık stok sorunları yaşamıyor zira arz talep dengesinde talep arz’ın gerisine düşmüş durumda. Bunda dolayı da Xiaomi Mi 9 indirim ve farklı kampanyalar ile satışlarını arttırmak istiyor

64GB Hafıza ve 6GB RAM‘li modeli 517 dolara satışa sunan üretici bugün yaptığı bir kampanya ile Xiaomi Mi 9‘u 380 dolara satmaya başladı. Bu gerçekten oldukça büyük bir kampanya ama bu hareket telefonun ikinci el değerini de ciddi anlamda düşürdü. Zira bugümn Çin’de Xiaomi Mi 9‘un ikinci elleri de bir anda 200 dolara kadar geriledi. Dün 517 dolara aldığınız telefonu bugün 200 dolara satıyor olmanız mevcut Xiaomi kullanıcılarının da canını bir hayli sıkmışa görünüyor. Bu durum uzun vadede Xiaomi için büyük bir kayba neden olabilir.