Metroid Prime 4 çıkış tarihine dair yeni gelişmeler ortaya çıktı. İşte habere ilişkin detaylar…

Metroid Prime 4’ün Nintendo Switch duyurusu ilk kez E3 2017’deki Nintendo canlı yayını sırasında gerçekleşti. Buna rağmen logo ve oyunun ismi hariç hiçbir şey yoktu. Ne çıkış tarihi, ne yapımcı bilgisi, ne de herhangi bir görüntü paylaşılmadı. Dolayısıyla uzun süredir beklediğimiz Metroid Prime 4’ü belirsizlik kapladı. 2019 yılının başında Nintendo’nun yapımcıyı değiştirip sıfırdan başlama kararı ise işleri iyice uzattı.

Başta da dediğimiz gibi Metroid Prime 4’ün çıkış tarihiyle ilgili şu anda elimizde hiçbir bilgi yok. Nintendo bu konuda herhangi bir açıklama yapmış değil. Buna rağmen Ocak 2019 tarihinde projenin başına Retro Studios getirildi ve o tarihe kadar yapılan her şey çöpe atıldı, Metroid Prime 4’e sıfırdan başlanıldı.

2019 Ocak’ta yapılan bu duyuru hem şok edici oldu, hem de hayal kırıklığı yarattı. Projenin mevcut halinden memnun olmayan Nintendo, orijinal yaratıcı Retro Studios’tan destek almaya karar verdi ve her şeye sıfırdan başladı.Nintendo yöneticisi Shinya Takahashi de bir açıklama yaparken, bu değişikliğin gerekli olduğunu ve iç planları değiştiği için oyunun da gecikeceğini ifade etti. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?