Ünlü sohbet platformu Facebook Messenger aktif kullanıcı rekoru kırmaya tüm hızıyla devam ediyor. Facebook Messenger, bu doğrultuda yeni bir rekor daha kırdı.

Facebook, her ay 1.2 milyar kullanıcının Messenger kullandığını açıklamış durumda. Bu rakam Temmuz 2016 tarihinde ilk kez 1 milyar barajını geçen uygulama için yüzde 20’lik artışa işaret ediyor. Ek olarak, Facebook’un 1.68 milyar aylık kullanıcının yüzde 64’ünün Messenger kullandığı ve yaklaşık 9 ay öncesine göre yüzde 4’lük artış kaydedildiği de bilgiler arasında.

Facebook Messenger’a 200 milyon daha aylık aktif kullanıcının eklenmesinde son birkaç aydır gerçekleştirilen güncellemelerin etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Bu güncellemelere örnek olaraksa oylama, hızlı yanıtlar, video ve telefon görüşmeleri arasında kolayca geçiş, kamera özelliklerinin arttırılması, ödemeler, grup video görüşme ve daha birçok özellik verilebilir.

1.2 milyar aylık aktif kullanıcının ayrıca, Messenger’ın insanların hayatının bir parçası haline geldiğinin de kanıtı olduğu ifade ediliyor. Temmuz ayında şirket, VoIP aramalarının yüzde 10’unun uygulama üzerinden sesli aramalarla gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

Önümüzdeki süreçte Facebook Messenger’ın aktif kullanıcısının daha da çok artması bekleniyor. Özellikle her yaştan kimsenin Facebook ile buluşmuş olması bunun önünü açıyor.