Meizu tarafından ortaya konulan Power Bank ürünlerinden Meizu Power Bank 3 modeli, güçlü özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatı ile kullanıcıları cezbediyor.

Son dönemde duyurduğu orta ve üst segment telefonlarla adından sıkça söz ettiren Meizu ürün yelpazesine bu defa bir taşınabilir bir şarj cihazı dahil etti. Saatler önce Meizu 16X ve Meizu X8 akıllı telefonların tanıtımlarını gerçekleştiren şirket aynı etkinlikte Meizu Power Bank 3 isimli bir taşınabilir şarj cihazı duyurdu.

10.000 mAh büyüklüğünde olan cihaz 142 × 70,8x14mm ebatlarında metal bir kasaya sahip. Çift yönlü hızlı şarj teknolojisinin yer verildiği Meizu’nun yeni şarj cihazı tek şarjda 5V/2A, 9V/2A 18W hızlı şarj; ikili şarjda ise 5V/3A güç sağlıyor.

3.5 saatte şarj olan cihazın şarj etme hızın bir önceki modele kıyasla %30 oranında artırılmış. İki USB bağlantısı üzerinden şarj işlemi gerçekleştiren cihaz üzerinde dört LED’li durum göstergesi mevcut. Siyah ve beyaz renklerde çıkış yapacak ürün için belirlenen fiyat ise sadece 79 yuan / 11 $. Bu da ürünün iddialı bir konuma yükselmesini sağlıyor.