Meizu 17 ile ilgili sosyal medya üzerinden yapılan resmi açıklama kullanıcıları bir hayli heyecanlandıracak cinsten.

Meizu 17 serisi hakkında yeni bilgiler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Çinli şirket bugün sosyal medyadan yaptığı açıklama ile yeni amiral gemilerinde üçüncü nesil “çift süper lineer stereo hoparlörler” kullanacağını açıkladı. Bu teknoloji sayesinde, Meizu 17 ve 17 Pro mükemmel bir ses kalitesine sahip olacak. Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde şirketin her iki modelinde de 3D derinlik sensörü kullanacağı ortaya çıkmıştı. Görünen o ki lansman tarihi yaklaştıkça cihazlar ile ilgili teknik bilgilerde netlik kazanmaya devam ediyor.

Meizu 17 serisinin ayrıca Meizu mSmart 5G adlı yeni bir teknoloji ile geleceğini de sizlere hatırlatmış olalım. Bu teknoloji 5G‘li cihazlarımızda % 60‘a kadar güç tasarrufu yapmamıza olanak sağlıyor. Yani bu da Meızu 17 serisinin şarjının 5G bağlantısından kaynaklı çok güç tüketmeyeceği anlamına geliyor.

Son olarak, Meizu17 ve Pro bildiğiniz üzere şirketin ilk 5G‘li akıllı telefonları olacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre, her iki cihazda gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alacak ve 6.5 inç 90Hz AMOLED ekranı destekleyecek. Buna ek olarak şirket bu cihazlarında ayrıca, LPDDR5, UFS 3.0, 4500 mAh pil ve ekran içi parmak izi sensöre yer verecek.

Üründe oldukça kaliteli bir ses yapısının kullanılması akıllı telefonlarda ses kalitesini birinci plana koyan kullanıcıların epey iştahını kabartacaktır.