Meizu şirketi Meizu 17 akıllı telefonuna yönelik olarak yeni güncellemesini paylaştı.

Meizu, Türkiye pazarında distribütör vasıtası ile satışta olan bir üretici. Ülkemiz pazarında özellikle Meizu 16th ve Meizu Note 9 modelleri ile oldukça popüler olan Çinli üretici geçtiğimiz hafta içinde yeni nesil amiral gemisi Meizu 17 ve Meizu 17 Pro ile karşımıza çıktı. Telefonlar Çin pazarında satışa sunulur sunulmaz 1 dakika içinde tükendi ve yeni ürünler de halen satışa sunulabilmiş değil. Meizu bugün oldukça önemli bir açıklama yaptı ve Meizu 17 ekran güncellemesi ile ekranın tarama hızının 120Hz‘e çıkartacağını duyurdu.

Bu oldukça önemli bir durum. Zira demek ki; 90Hz ekranlar da güncelleme ile 120Hz olabilir. Yani 90Hz tamamen üreticilerin kullanıcıları orta segment için kandırmasından başka bir şey değil. Ya da 120Hz için amiral gemisi telefonlara özgü bir hava da yaratılmak isteniyor olabilir.

Bu gerçekse bizim anladığımız kadarıyla aslında telefonlarda 90Hz diye bir şey yok. Görünen o ki; 120Hz tarama hızı yazılım ile 90Hz‘e düşürülüyor ve böylece bir segment yaratılıyor. Şimdi 90Hz ekrana sahip tüm telefon üreticilerinden 120Hz tarama hızını bekliyoruz. Bakalım bu konuda nasıl hamleler gelecek?