Meizu 16 bir seri haline geliyor. Meizu 16 Plus piyasaya sürülecek. İşte habere ilişkin detaylar…

26 Ağustos’ta yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanan Meizu cephesinde beklenen amiral gemisi modeli Meizu 16 bir sürprizle geliyor. Sızdırılan görüntülere göre cihazın bir de Plus versiyonu karşımıza çıkacak. Meizu 16 Plus oldukça ince görünen çerçevesi ile dikkat çekiyor.

Fiyat performans konusunda oldukça ideal cihazları ile dikkat çeken Meizu yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Nisan ayında tanıtılan Meizu 15 modeli ile dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi başaran firma çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 26 Ağustos’ta düzenleyeceği etkinlikte yeni cihazlarını tanıtacak olan firmanın tanıtım tarihi yaklaştıkça sürprizler de gelmeye devam ediyor.

Akıllı telefonlarda son dönemin trendi yüksek ekran çerçeve oranı akımına katılacak olan Meizu özellikle Plus modeli ile dikkat çekecek. Sızdırılan görüntülerde Oppo Find X modeli ile karşılaştırılan ve Meizu 16 Plus’a ait olduğu iddia edilen ön panelin çerçeveleri oldukça ince. Cihazın bu ince çerçevesinin üst tarafında ön kamera ve sensörler için boşluklar mevcut. Yaklaşık 6.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı belirtilen cihazın OLED ekranla gelmesi de muhtemel gözüküyor.

Meizu son zamanlarda dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri olarak yoluna devam ediyor.