Sevilen akıllı telefon markalarından biri haline gelen Meizu, Meizu 16 ve 16 Plus telefonlarının ön sipariş gecikme sorunu ile ilgili bazı demeçlere yer verdi. Meizu, kullanıcılardan özür diledi.

Meizu’ya göre telefonlara olan talep beklentilerin çok üzerinde. Ayrıca gecikme süresi model ve depolama seçeneğine göre değişkenlik gösteriyor.

Meizu 16’nın 6GB RAM + 64GB modelini siyah veya beyaz olarak sipariş edenler ekstra bir hafta beklemek zorunda kalacaklar. 6GB RAM + 128GB beyaz versiyonu sipariş edenler ise iki ila üç hafta daha bekleyecekler.

Beyaz Meizu 16 Plus‘ın 6GB RAM ve 128 GB’lık depolama seçeneğini sipariş edenler ekstra iki ila dört hafta, beyaz Meizu 16 Plus’ın 8GB RAM + 128GB için yapılan siparişler ise bir ila dört hafta arasında uzayacak.

Meizu bu gecikme nedeniyle geri ödeme almak isteyenler için kapıyı açık bıraktı. Siparişi iptal edenler iki gün içerisinde paralarını geri alabilecekler.

Meizu bazı modelleri halihazırda ülkemizde resmi olarak satışta. Meizu 16 ve 16 Plus modelleri de büyük olasılıkla Türkiye’ye resmi olarak gelecek.