Meizu, yeni 15 serisi ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Meizu 15 serisine ait akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı.

Çinli telefon üreticisi firmanın bu hafta yayınladığı yen bir tanıtım görseline göre, orta seviyede bir Android telefon olan Meizu 15 serisinin 22 Nisan’da çıkacak. Açıklanan etkinlik, Meizu 15’in ilk aşamada geniş anlamda çıkacağı piyasa olan Çin’de gerçekleşecek. Daha sonra Hindistan ve bazı diğer pazarlara da ulaşması bekleniyor yeni modelin. Meizu 15 ailesiyle ilgili bugüne kadar bir dizi sızıntı olmuştu. Bu sızıntılara göre yeni seri Meizu 15, Meizu 15 Plus ve Meizu 15 Lite olmak üzere üç varyanttan oluşuyor. Yukarıda görülen posterde yer alan olası tanıtım tarihi, bugüne değin geniş anlamda yer bulan söylentilerle de örtüşüyor. Bu söylentilerde yeni serinin 29 Nisan’da çıkacağı belirtiliyordu. Meizu’nun yeni seri için haftalık ön sipariş periyodu açıp açmayacağı henüz bilinmiyor.

Bu yıl boyunca çıkacak olan bir çok Android cihazın aksine Meizu 15 serisinin ekran boyutu 16:9 oranında ve geleneksel kenarlık genişliğine sahip olarak çıkacağı düşünülüyor. Meizu 15 ve Meizu 15 Lite’ın ekran büyüklüğünün 5.5 inç, Meizu 15 Plus’ın ise 6 inç olması bekleniyor. Her üç versiyonda da alt tarafa yerleştirilmiş yuvarlak biçimli parmak izi okuyucusu olan Home tuşu bulunacağı söyleniyor. Serinin 4G bağlantısını destekleyeceği söylenmekle birlikte, NFC bağlanabilirliğine sahip olmayacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni üçlünün farklı konfigürasyonlarda çıkacağı biliniyor. 3 GB RAM ve 32 GB hafıza ile 6 GB RAM ve 128 GB hafıza arasında değişiyor konfigürasyon tipleri. Yeni orta seviye Android cihazlar, bu ay kutlanmakta olan Meizu’nun 15. kuruluş yıldönümü anısına çıkarılacakları için firmanın adını taşıyorlar. Bu yüzden fiyat konusunda da özel bir kampanya durumu söz konusu olabilir.