Tablet kategorisinde önemli hareketlilikler yaşanıyor. MediaPad C5 piyasaya sürülüyor. İşte cihaz ile ilgili tüm ayrıntılar…

Ortaya çıktığı kadarıyla şirket MediaPad C5 isimli bütçe dostu bir tablet geliştiriyor. Monet kod adlı bu tablet, söylendiği kadarıyla 8 inç 1200×1920 piksel bir ekrana sahip. WiFi ve LTE olmak üzere iki farklı versiyonun olduğu belirtilen ürün, söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 435 işlemciden alacak.

Şirketin daha önce tanıttığı tablet modellerinden MediaPad M5 ve M5 Pro, 10.8 inç ve 8.4 inç olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Ortak olarak bu ekranlarında 2560×1600 piksel çözünürlük sunan tabletler, güçlerini sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemciden alıyorlar.

ClariVu IPS ekranları 2.5D kavisli olan ve bu açıdan sektörde bir ilke imza atan tabletler, 4 GB RAM ile geliyorlar. 32 GB, 64 GB ve 128 GB dahili depolama sunan ürünlerin arkasında 13 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel kamera bulunuyor.

MediaPad C5’in de bu özelliklere yakın seviyede karşımıza çıkması bekleniyor. Paylaşılan bu bilgiler dışında henüz net bir fiyat veya tanıtım tarihi bulunmuyor. Önümüzdeki süreçte bu bilgilerin de açığa çıkması bekleniyor.