Teknosa ile Media Markt bu kez çok farklı bir habere konu oldu. Media Markt’ın Teknosa’yı satın almak üzere olduğu iddia edildi.

Avrupa’nın en büyük elektronik satış mağazaları zincirine sahip olan Media Markt, ülkemizde 2000 yılından bu yana hizmet veren TeknoSA A.Ş’yi satın mı almak istiyor?

Bloomberg International’ın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Alman teknoloji perakende firması Media Markt’ın, Teknosa’yı satın almak için görüştüğü belirtildi.

İlk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açan MediaMarkt, 14 adedi İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 45 mağazası ile hizmet veriyor.

Haber sonrasında Teknosa’nın (TKNS) hisseleri gün içindeki 5,19 TL’den TSİ 16:30’da 5,48 TL’ye çıktı. TSİ 17:00’da ise 5,21 TL’ye geriledi. MediaMarkt hisseleri ise yüzde 6’dan fazla artış gösterdi. Bakalım Media Markt, Teknosa’yı gerçekten de bünyesine katmayı başarabilecek mi?