Huawei Mate 30 Pro telefonuyla ilgili olarak yeni bir ses kalitesi testi gerçekleştirildi. Mate 30 Pro bu testten ortalama bir puan alsada kayıt performansındaki gücü dikkat çekti.

Telefonların kameralarını inceleyen DxOMark ekibi yakın zamanda ses konusunda da el atmıştı. Xiaomi Mi 10 Pro, ortalama 76 puan ile zirvede yer alırken, bugün Huawei’nin Android Servisleri olmadan satışa sunduğu ilk telefonu Huawei Mate 30 Pro dengeleri ses kayıdı konusunda bozmaya geldi.

Xiaomi Mi 10 Pro, oynatma ve kaydetme konusunda oldukça başarılıyken, Huawei’nin Google’sız telefonu ses kaydetme konusunda zirveye yerleşti. Kayıt bölümünden aldığı 72 puan ile ses kayıdı konusunda en iyi telefon unvanını eline alan telefon, oynatma konusunda 58 puan alarak biraz hayal kırılığı yarattı. Bu yüzden telefonun ortalama puanı ise 61 seviyesinde kaldı.

Telefon, kayıt konusunda ses yükseliği, dinamik aralık ve tını konusunda profesyonel kayıt cihazlarına taş çıkaran bir performans sergiliyor. Oynatma konusunda ise telefonun yetersiz kaldığı alan ise uzaysal ses oluyor. Sesi Dolby Atmos gibi saramayan telefon, oynatmada rakiplerinin bir tık gerisinde yer alıyor. Yine de kayıt kalitesini daha fazla önemseyen kullanıcılar için kesinlikle dikkate alınması gereken bir ses performansı sunuyor.