Huawei Mate 20 Pro akıllı telefonu için yeni bir yazılım güncellemesini yayınladı.

Kararlı sürümün 26 Nisan tarihinde başlaması bekleniyordu. Görünüşe bakılırsa 4.56 GB büyüklüğünde olan güncelleme hatalardan arındırıldı ve şimdi günlük kullanıma uygun halde. Huawei’in global pazardaki Mate 20 Pro kullanıcılarını da çok fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz.

EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı. Güncellemeyi en kısa sürede edinmenizi tavsiye ederiz.