Huawei Mate serisinden Mate 20 Pro, kamera hususunda etkileyici bazı niteliklerle gelecek. Özellikle su altı modu özelliği dikkat çekiyor.

Mate 20 Pro modelinde kullanılacak kamera yazılımının elde edilmesi sonrası telefonda iki önemli özelliğin yer alacağı belirtildi. Bunlardan su altı modu özelliğini onaylayan bir video Huawei tarafından yayınlandı.

Bu mod ile Mate 20 ve Mate 20 Pro sahipleri su altı ortamlarda daha net kamera çekimleri gerçekleştirebilecek. Ancak bunu yapılabilmeleri için telefon ek bir poşete ihtiyaç duyacak. Bu plastik poşet büyük olasılıkla telefonların kutu içeriğinde yer alacak.

Mate 20 Pro IP67 ya da IP68 sertifikasına sahip olacak. Fakat plastik poşetin içerine konup çekim yapılacağı için sertifikanın temsil ettiğinden daha derin noktalarda kullanılabilecek.

Bu mod, su altı ortamında çekilen fotoğraf ve videoların net olmasını sağlamak için gerekli yazılımı sağlayacaktır. Söz konusu mod tabiri caizse telefonu dalgıçların bile iş üstünde kullanabileceği kaliteli bir su altı kamerası haline getiriyor.