Mate serisinden Mate 20 Pro, güçlü özellikleriyle kullanıcıları cezbetmeye geliyor.

Mate 20 Pro ve Mate 20 modellerini bekliyorsanız sizlere iyi bir haberimiz var. Huawei’in yeni nesil tepe modelleri gezegendeki en hızlı kablosuz şarj olan telefonlar olacak.

Çin’de Weibo aracılığıyla sızdırılan yeni bir görselde tam 20W şarj çıkışı sağlayan kablosuz bir şarj cihazı ortaya çıktı. Cihaz, Qi kablosuz şarj desteğine sahip ve LZ80 model numarasını taşıyor.

Samsung’un kısa süre önce duyurduğu hızlı kablosuz şarj cihazı Wireless Charger Duo 7,5 W‘lık bir şarj çıkışı sağlıyor. Karşılaştırıldığı zaman Huawei’in yeni şarj cihazı çok daha yükseğini sunuyor.

Halihazırda piyasada 15W maksimum şarj çıkış sağlayan kablosuz şarj cihazları mevcut, ancak bu şarjlardan birini satın alıp kullanabilmeniz için telefonunuzun da bu desteği sağlaması gerekiyor.

Şu ana kadar kablosuz 10W’ın üzerinde şarj edip onay almış bir akıllı telefon bulunmuyor. Samsung’un Galaxy S9 modelleri 9W, iPhone X ise 7.5W’ta kablosuz olarak şarj olmakta. UMI isimli firma Z2 Pro’nun 15W hızlı kablosuz şarj desteklediğini belirtti, fakat bu güç henüz onay almış değil. Mate 20 Pro hakkında ilerleyen günlerde çok daha fazla detay açığa çıkması bekleniyor.