Huawei’nin Mate 10 serisine yeni bir arayüz güncellemesi geldi. Pek çok telefon için güncelleme hazır hale getirildi.

Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Pro Porsche Design modellerini kapsayan güncelleme daha önce defalarca değindiğimiz birçok gelişme, yenilik ve düzeltme içeriyor. Haberimizin sonunda EMUI 9.1 güncellemesinin getirmiş olduğu gelişmelere bir kez daha yer verdik.

EMUI sürüm numaraları ve güncelleme boyutu, pazara ve modellere bağlı olarak değişebiliyor. Güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden ya da HiCare uygulaması aracılığıyla sorgulatabilirsiniz.

Huawei Mate 10 serisi EMUI 9.1 güncellemesi ile gelen yenilikler
EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini de içermekte..

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı. Yayınlanan yeni güncellemeleri muhakkak edinmenizi tavsiye ediyoruz.