Apple’ın 13 inç ekran boyutuna sahip Macbook Pro modelinde bulunan kapanma sorunu resmi olarak da doğrulandı.

Apple’ın MacBook Pro sorunları devam ediyor, yakın zamanda giriş seviyesi 13 inç 2019 MacBook Pro’da beklenmeyen bir kapanma sorunu olduğunu doğrulayan bir destek belgesi yayınladı.

MacRumors forumuna göre, model pil ömrünün yaklaşık yüzde 25 ila 50’sine ulaştığında aniden kapanabiliyor ve yalnızca şarj cihazını bağlayarak açabilirsiniz.

Apple, ortaya çıkarsa sorunun nasıl çözüleceğini açıklayan bir destek belgesi yayınladı . MacBook Pro’nuz yüzde 90’lık bir şarjın altına düştüğünde, onu bir şarj cihazına bağlamanız, tüm uygulamalardan çıkmanız ve en az sekiz saat boyunca uyumaya ve şarj etmesine izin vermelisiniz. Bundan sonra, macOS’un en son sürümüne güncelleyin. Bundan sonra kapanmaya devam ederse, servisi almak için Apple ile iletişime geçmelisiniz.

Bu sorunu çözen modellerin sadece bir kısmı olabilir, ancak Apple’ın devam eden kelebek klavyesi sorunları ışığında endişe vericidir. En yeni 16 inç MacBook Pro ile Apple bu klavyeyi terk etti, ancak bir çok dava daha uzun süre devam edebilir. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?