15 inch boyutundaki Apple Macbook Pro cihazlarından kullanıcılar hiç memnun değil. Şimdi de ilginç bir ses sorunu gündemde. Macbook Pro’lardan rahatsız edici , garip bir ses geliyor.

15 inç MacBook Pro şikayetleri !

MacBook Pro sahipleri bu tuhaf çıtlama seslerini, plastik bir şişeyi yavaşça sıktığınızda oluşan seslere benzer olarak tanımlıyor. Bir kısım kullanıcı, bu seslerin hiçbir ritminin veya sebebiyet verecek bir durumun olmadığını da ifade etmekte. Öte yandan bazı kullanıcılar ise oyun oynama veya video oynatma gibi daha yoğun görevler sırasında dizüstünün fanlarının etkisini gösterdiğini söylüyor.

Bazı kullanıcılar bunun sebebi olarak MacBook Pro’nun menteşelerini gösteriyor. Düşünceye göre bu menteşeler ısındığında bazı yapışkan veya plastik ağızlar dayanıklılığını kaybediyor. Durumun 15 inç modellerde karşılaşılması da bu düşünceyi bir nebze onaylıyor çünkü cihazın ekran paneli daha ağır.

Apple’ın kullanıcılar verdiği yanıtlar da yine kullanıcılara göre farklılıklar gösteriyor. Bazıları Apple’ın sorunu çözmek için cihazlarındaki logic board gibi dahili parçaları yenisiyle değiştirdiğini söylüyor. Bazılarıysa şirketin sorunu cihazlardaki alt kasa üzerindeki küçük bir boşluğa bağladığını, hasar sonucu olabileceğini ve bunun garanti kapsamında olmadığını belirterek 130 dolarlık servis ücreti talep ettiğini belirtiyor.

Apple cephesinden olay ile ilgili şuana kadar herhangi bir resmi açıklamanın olmadığının altını çizelim. Önümüzdeki saatlerde konu ile ilgili Apple’dan bir açıklama bekleniyor.