Linux Mint 19.3 indirilmek için aktif hale geldi. İşte ayrıntılar…

Linux Mint 19.3 Tricia güncellemesi Cinnamon, MATE ve Xfceolmak üzere 3 farklı sürümle indirilebilir durumda.
Linux Mint ekibi tarafından Linux Mint 19.3 Tricia sürümünün herkes için indirmeye sunulduğu duyuruldu. 19.3 Tricia; Cinnamon, MATE ve Xfce olmak üzere 3 farklı sürüme sahip ve oldukça büyük bir güncelleme. Yeni açılış ekranı, logo, çizim uygulaması, video oynatıcı ve geliştirilmiş System Raporları uygulaması ile bolca yenilik sunuluyor.

Linux Mint 19, 19.1 veya 19.2 kullananların 19.3’e yükseltme yapması mümkün. Bu yükseltme için Timeshift yedeklemesi yapmanız, ekran koruyucuyu pasif gale getirmeniz ve kurulu Cinnamon baharatlarını yükseltmeniz, ardından da Güncelleme Yöneticisi içerisindeki Düzenle menüsünden yükseltmeyi seçmeniz gerekiyor. Bu noktadan sona ekran yönlendirmeleri ile devam ediyorsunuz. Yeni paketleri yüklemek istiyorsanız ise sudo apt install celluloid gnote drawing neofetch komutunu çalıştırabilirsiniz. Tüm bu işlemler sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve her şey tamam oluyor.

19.3 ile Cinnamon 4.4 ve Linux Kernel 5.0 ile gelirken işletim sisteminin Ubuntu 18.04 tabanlı olduğunu da belirtelim. Sürüm 2023 yılına değin güvenlik güncellemelerinden yararlanacak.