LG X akıllı telefonu, özellikle batarya fonksiyonları ile dikkat çekiyor. Ürün hakkında pek çok teknik özellik bilgisine ulaşıldı.

Cihazın teknik özelliklerinden söz edecek olursak LG X, 5.2 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip bir ekran ile karşımıza çıkacak. Kutudan Android Nougat kurulu olarak çıkan akıllı telefon, ayrıca hızlı şarj özelliğini de bulunduracağı açıklandı.

16 MP arka, 5 MP ön kamera ile satışa sunulacak olan akıllı telefon Snapdragon 435’ten güç alacak. Dağcılar, kampçılar veya askerler için geliştirilen bu akıllı telefon, pusula, el feneri, ve bas-konuş özelliklerine sahip olduğunu belirtelim.

Cihaz hakkında son detaylara geçtiğimiz de ise, kullanıcıları 4100 mAh’lik bir batarya karşılayacak. Büyük bir bataryadan beslenecek olan LG X, 26 Mayıs Cuma günü sadece Amerika’da yaşayan kullanıcılar için satışa sunulacak.

Henüz cihaz diğer ülkelerde satışa sunulacak mı bir fikrimiz yok ama, ilerleyen günlerde bu konu hakkında yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor.

LG X’te yer alacak devasa batarya umarız sorunsuzdur çünkü genellikle büyük bataryalarda bazı problemlerin söz konusu olduğunu görüyoruz.