LG Q6 akıllı telefonu hakkında taze bilgiler var! LG Q6 akıllı telefon modeli ile ilgili yeni bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Şubat ayında amiral gemisi LG G6’yı kullanıcılar ile buluşturan ve geçtiğimiz günlerde G6 Plus modeli için yeni bir video yayınlayan LG’nin, yeni akıllı telefonu Q6 üzerinde çalıştığını daha önce sizlere duyurmuştuk.

Cihaza ait verilerin Geekbench veritabanına girmesi ile birlikte LG Q6 modelinin teknik özellikleri büyük oranda ortaya çıkmış oldu.

LG Q6 özellikleri ortaya çıktı!

11 Temmuz’da Polonya’da düzenlenecek olan LGBarbeQ etkinliğinde tanıtılması beklenilen ve LG-M700 model numarası ile karşımıza çıkan LG Q6, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 430 işlemcisinden alacak.

28 nm LP fabrikasyon süreci ile üretilen ve 1.4 GHz hızında çalışan 8 adet Cortex A53 çekirdeğine ev sahipliği yapan Snapdragon 430’a, grafik tarafında gerekli olan gücü Adreno 505 sağlıyor.

3 GB RAM’e ev sahipliği yapan ve kutudan Android 7.1.1 Nougat ile çıkacak olan akıllı telefon, tek çekirdek testinden 622 çoklu çekirdek testinden ise 1777 puan alıyor.

18:9 ekran oranı ile karşımıza çıkacak olan LG Q6’nın aynı zamanda ekran boyutu 5.4 inch olacak.