Çentikli tasarım konusunda LG’nin Apple’ı taklit ettiğine yönelik çok fazla iddianın olmasına karşın LG cephesinden bir açıklama yapıldı. LG, çentikli tasarımı Apple’dan daha önce bulduğunu ifade etmişti.

İlk olarak Huawei şirketinden gelen bu açıklamaların ardından LG şirketi de çentikli ekran tasarımını Apple’dan önce planladığını söyledi.

Bu durum iPhone X‘a benzemeyen bazı çentikli ekrana sahip modeller için kabul edilebilir. Fakat LG’nin G7 ThinQ modeli için bu kabul edilemez çünkü G7 ThinQ modelinin çentik tasarımı iPhone X modelindeki çentik tasarımı ile neredeyse aynı. Buna rağmen Kuzey Koreli üretici, iPhone X’daki çentiği örnek almadığını iddia ediyor.

LG’nin mobil bölüm şefi Hwang Jeong-hwan, bu konu hakkındaki yaptığı açıklamada; çentikli ekran tasarımının Apple’dan önce Lg tarafından planlandığını ve çentiğin aslında ikinci bir ekran vazifesi olarak gördüğünü belirtti.

Bunun yanı sıra Hwang, AR tabanlı emojiler hakkında da bir açıklamada bulundu. Bu açıklamalara göre, henüz AR tabanlı emoji özelliğinin bulunmadığı G7 ThinQ, yakın zamanda gelecek yazılım güncellemesi ile birlikte bu özelliğe kavuşacak. Telefonun önemli bir satış başarısına ulaşacağı tahmin ediliyor.