LG 7 ThinQ akıllı telefon modeli için önemli bir kamera güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ülkemizde de kullanılabiliyor.

Akıllı telefonların en önemli donanımlarından birisi kamerası. Birçok kişi de kamera donanımı yüzünden hangi telefonu alacağına karar veriyor ya da veremiyor. Kamera tarafında her zaman en iddialı üreticilerden birisi olan LG, yeni nesil amiral gemisi LG G7 ThinQ ile de oldukça iddialı. Bugün ülkemizde satışa başlayan LG G7 ThinQ kamera güncellemesi ile karşımızda. En sık kullandığımı özelliklerden birisi olan 4K 60 kare/saniye çekim özelliği LG G7 ThinQ için de kullanıcılara sunuldu. Bu noktada LG, büyük bir işe de imza atmış oldu. Zira bu özelliği sunabilen şu anda sadece Galaxy S9 Plus da bulunuyor. Kamera özelliği ile rekor puan alan Hauwei P20 Pro‘da bile bu özellik maalesef yok.

Bu güncelleme ile birlikte LG’nin bu telefona ne kadar çok önem verdiğini görüyoruz. Güncellemenin bugünden itibaren OTA yolu ile kullanıcılara dağıtılmaya başladığını belirtelim. Bu modda sadece 6 dakika boyunca video çekebiliyorsunuz bunu da hatırlatalım.

Güncelleme ile bilikte LG G7 ThinQ ayrıca otomatik modda çekim yaparken daha iyi netlik sağlayabilecek. Bunun yanında daha iyi flaş ışığı çekimleri için “Süper Parlak” mod telefona eklendi. Güncellemeden sonra özellikle farklı renk temalarının hakim olduğu doğa görüntüleri çok daha harika gözüküyor.