LG şirketi 2019 yılında hedeflemiş olduğu başarılardan uzak kaldı.

2019 Yılının bitmesi ile birlikte üreticiler yıllık satış raporlarını yayınlamaya başladılar. Apple rekorları alt üst ederken mobil pazarda iyi gitmeyen Güney Koreli LG ise son yıllardaki gelirlerinde rekor üstüne rekor kırıyor. Bu yıl da aynen böyle oldu ve LG 2019 yılını oldukça iyi bir yüzdelik ile kapattı.

LG tarafından yapılan yasal sonuçlara göre LG, 53 milyar dolarlık rekor bir satış gerçekleştirdi ve bu da geçtiğimiz yıla göre %17’lik artış anlamına geldi. Karlılık tarafında ise 2018 yılına göre %10 düşüş yaşandı ve 2.07 milyar $ işletme karı elde edildi. Satışların artarken karın düşmesinin sebebini ise LG, yeni yatırımlar olarak açıkladı.

Mobil tarafta ise yine aynı görüntü ortaya çıktı. LG geçtiğimiz yıl içinde 5.07 milyar dolarlık gelir ve 858.34 milyon dolar da zarar açıkladı. Mobil taraf halen zarar ediyor ve LG bu konuda yıllardan beri hiçbir şey yapmıyor. Peki bunun sebebi ne? Bunu da bu yıl yapacağımız Kore gezisinde öğreneceğiz diye düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?