Lenovo Z5 ilk etapta çok fazla beklentinin olduğu bir akıllı telefondu ancak daha sonra hayal kırıklığına uğratmıştı. Buna rağmen cihazın satış rakamları iyi gidiyor.

5 Haziran tarihinde resmi tanıtımı gerçekleştirilen Lenovo Z5, iddialarının aksine ekran çıkıntısı ile çoğu kullanıcının beklentisini karşılayamadı. Öte yandan, bu durum cihaza olan talebi iç de etkilememiş gibi gözüküyor. Lenovo Z5 satışları şirkete büyük umut vermiş durumda.

Ekrandan oluşması beklenen Lenovo Z5 tanıtıldı! Ekrandan oluşması beklenen Lenovo Z5 tanıtıldı!
Gerçek çerçevesiz telefon olarak haberleri çıkan, bugüne kadar hep bu şekilde lanse edilmesi beklenen Lenovo Z5 tanıtıldı. Beklentilerin oldukça dışında kalan Lenovo Z5 özellikleri belli oldu.

Lenovo Z5 basın ve konsept görsellerinin aksine farklı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıktı. Yine de Çinli kullanıcılar cihazı oldukça beğenmişe benziyor. İlk satışları JD.com adlı Çin merkezli en büyük çevrimiçi e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirilen akıllı telefonun stokları saniyeler için tükendi.

Z5 bir anda Honor Play, Xiaomi Mi 8 ve Apple iPhone X gibi modellerin önüne geçmiş durumda. Hatta ürün e-ticaret sitesinin en çok satan akıllı telefonlar listesinde zirvenin yeni sahibi olma başarısı bile gösterdi. Bunda akıllı telefonun sunduğu özellikler ve yaklaşık 202 dolar fiyatı ile fiyat/performans konusunda iyi bir oran tutturmasının önemli rol oynadığı düşünülüyor. Her ne kadar beklenen bazı özellikleri bulunmadığı için kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmış olsada bu şekilde bir başarı elde etmiş olması epey dikkat çekici.