Daha önce Lenovo Z5’i çerçevesiz bir tasarım şeklinde duyuran ancak daha sonra çerçeveli tasarımla satışa çıkaran Lenovo, aynı hatayı Z5 Pro telefonunda yapmayacak gibi gözüküyor.

Lenovo Z5’te nasıl bir fiyasko yaşandığı hepinizin malumu. Çerçevesiz bir telefona ait görüntüleri paylaşıp sonra karşımıza çentikli bir telefon çıkaran Lenovo, Z5 Pro ile bunu telefi edeceğe benziyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde ilk görüntülerini yayınladığı Z5 Pro’nun bu defa başlıca teknik özellikleri sızdırıldı. Yeni bilgiler Z5 Pro’nun hem tasarım hem de teknik detaylar noktasında oldukça rekabetçi olacağını gösteriyor.

Z5 Pro beklendiği gibi sekiz çekirdekli Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacak. 6.5 inç büyüklüğünde 2280 X 1440 piksel çözünürlüklü ekran ile donatılacak telefonda ekran kasa oranı %95 seviyesinde olacak. Bellek birimi 6GB / 8GB RAM ve 64GB / 128GB / 256GB dahili depolama şeklinde olacak telefonda 20MP + 16MP çift arka kamera ve 4.000 mAh kapasiteli pil öne çıkan diğer özellikler olacak.

Şimdi gözler Lenovo tarafından yapılması beklenen resmi açıklamaya çevrildi.