Huawei’nin yeni işlemcisi Kirin 970, sahip olduğu niteliklerle epey fark ortaya koyabilecek bir işlemci. Kirin 970 ile ilgili detaylar…

Çıkartacağı yeni Kirin işlemcisiyle kullanıcıların tüm dikkatini üzerine toplayacak olan Teknoloji devi, yapay zeka ile grafik işletim biriminin uyumluluğu için ciddi bir yazılım çalışması içerisinde olduğunu belirtti.

Geliştireceği yapay zeka uygulamalarıyla Apple ve Google gibi ciddi rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen dev şirket, Huawei Mate 10 ile karşımıza çıkacak olan Kirin 970 yonga seti üzerinde Al (yapay zeka) çalışmalarının sıkı bir şekilde devam ettiğinin de altını çizdi.

BMW, Audi ve Porsche sahipleri içinde özel bir anahtar uygulaması geliştirecek olan teknoloji devi, akıllı telefonlarını adeta bir araba anahtarı gibi kullanmalarına da olanak sağlayacak.

Ayrıca bankalar arası para transferini sağlayacak olan bir yazılım geliştiren şirket, kullanıcılara sunacağı yeni güvenlik yongası ile oldukça iddialı bir deneyim vaat edecek.

Önümüzdeki 6 ay içerisinde tanıtılması beklenen Kirin 970 işlemcisi hakkında ilerleyen haftalarda ne kadar önemli detaylar paylaşılır bilmiyoruz.

Ancak Huawei yapay zeka ile yeni yonga setini entegre ederek büyük bir başarıya imza atmanın planları içinde olduğunu görmekteyiz. Bakalım bu planlar başarıyla sonuçlanabilecek mi? Bunu zamanla göreceğiz.