Potansiyeli oldukça fazla olan Kingdom Hearts serisi, bunun meyvelerini vermeye devam ediyor. Kingdom Hearts III satış rakamları ortaya çıktı.

25 Ocak 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One platformu oyuncularına sunulan Kingdom Hearts III gayet güzel bir çıkış yapmayı başardı. Square Enix’in konsol platformu için özel olarak sunduğu yapım, satış rakamları ile şuanda tatmin edici görünüyor. Yapım Japonya’dai lk üç günde 100.000’den fazla kopya satmayı başardı.

Disney’in aksiyon rol yapma serisinin en iyi oyunu olarak 25 Ocak’ta konsol oyuncularına sunulan Kingdom Hearts III, zengin içeriği ile oyuncuların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Oyunun satış rakamına şöyle bir göz attığımızda oyuncuların Kingdom Hearts III’e olan ilgisi hemen anlaşılıyor. VGChart’ın bugün yapmış olduğu habere göre Square Enix’in başarılı oyunu Japonya’da sadece üç günde 102.054 adet kopya satışı gerçekleştirmiş.

Satışların dijital ortamı kapsadığının ayrıca altını çizelim. Fiziksel satışlar da hesaba katıldığında çok daha yüksek bir rakama ulaşılabilir.