Redmi ‘nin yeni akıllı telefonu K30 Pro hakkında gelişmeler yaşandı. Cihaz sahip olduğu güçlü özelliklerle farkını hissettirecek.

K30 Pro, kullanıcılara en iyi performansı sunabilmek için 3435 milimetrelik bir sıvı soğutmalı ısı emici ile karşımıza çıkacak. Bu teknoloji diğer soğutuculara göre cihazın her bir noktasına yayılarak ısıyı emebiliyor ve sizlere en iyi performansı sunmaya olanak sağlıyor. Isı emiciler hakkında bilgisi olmayan kişiler için küçük bir hatırlatma yapalım:

Isı emiciler, temel olarak işlemci, bellek ve pil gibi ısı üreten bileşenleri kapsayan, cihazın iç kısmındaki uzunluk boyunca uzanan bakır borulardır. Bu tüpler, cihazın bir tarafından diğerine ısı iletmek için gazdan sıvıya faz değişimi prensibini kullanan sıvı soğutma çözeltisini taşıyor. Kısaca bu sıvı soğutma teknoloji sayesinde cihazın ısı dengesi sağlanarak performansta herhangi bir düşüş yaşamayacaksınız.

Buna ek olarak şirket bugün K30 Pro‘nun UFS 3.1 ile geleceğini de onayladı. UFS 3.1 teknolojisi, şu anda piyasada piyasada bulunan en yeni ve en hızlı bellek yongasıdır ve 750MB / s’ye kadar okuma hızları sağlamaktadır. Böylece K30 Pro modelinin epey önemli bir özelliğe sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.