Samsung Galaxy J4 2018’in özellikleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Cihazın teknik özellikleri aşağı yukarı belli oldu.

Samsung, yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Galaxy J4 (2018) üzerinde çalışıyor olabilir. Samsung SM-J400F model adıyla bir telefonun Geekbench kıyaslama veritabanında yer alması ile bu şüphe kuvvetlendi.

Henüz tanıtılmamış olan akıllı telefon, Android 8.0’ı çalıştırıyor ve içinde muhtemelen Galaxy J3’te (2017) mevcut olan dört çekirdekli 1,4 GHz Exynos 7570 işlemci ve 2 GB RAM bulunuyor. Sözde cihaz Geekbench’de tek çekirdekli de 623 ve çok çekirdekli 1815 puanıyla işlemci güç sıralamasında alt sıralara yerleşti. Bunların dışında Galaxy J4 (2018) hakkında çok fazla bir şey bilinmiyor.

Samsung, Çinli üreticilerle mücadele edebilmek için düşük bütçeli akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor. Galaxy J serisi de bunların içinde yer alıyor. Fakat fiyat performans konusunda şu ana kadra kullanıclıarın gönlünü tam anlamıyla kazanamadı. Yinede özellikle markanın prestijinin ve özel işlemci çipsetlerinin Samsung’un ürünlerini sattırmaya yettiğini söyleyebiliriz.