iPhone Xs modelinde Wi-Fi ve hücresel veri gücünde önemli bir sorun olduğu ortaya çıktı.

iPhone XS ve XS Max ile gelen satış rakamlarına bakılırsa Apple’ı mutlu etmiş görünüyor. Ekran ve performans tarafında rakiplerini geride bırakmayı başaran telefonlar elbette kusursuz değil. Yayınlanan son bir rapora göre birçok iPhone XS/ XS Max kullanıcısı Wi-Fi ve hücresel veri sinyal gücünden hiç de memnun değil.

Sosyal medya ve Apple destek forumlarında konuya ilişkin birçok kullanıcı şikayetlerini dile getirmeye başladı. Kullanıcıların paylaşımlarına göre her iki telefon zaman zaman Wi-Fi sinyalini kaybediyor ve tekrar bağlanmada kullanıcılara ciddi sıkıntılar yaşatıyor. Örneğin 200mW temelinde yapılan testlerde, iPhone’un yeni özellikleri kesinlikle isteneni elde edemiyorlar ve hatta 200mW değerine ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Bağlantı tarafındaki bu sorun her iki telefonda kullanılan 4 adet yetersiz dahili antene bağlanıyor.

iki yıl önce iPhone 7’de yaşanan benzer sorunlar yazılım güncellemesi sonrası hallolmuştu. Yeni iPhone’lar içinse henüz Apple cephesinden bir açıklama gelmedi. İlerleyen süreçte Apple’dan bu konu hakkında net bir açıklama yapılması bekleniyor.