Apple’ın meşhur iPhone serisi hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. iPhone 9’un ekran özelliklerine dair yeni önemli bilgilere ulaşıldı.

Telefonda kullanılacak LCD ekran için LG ile iş birliği yaptığı iddia edilen Apple’ın 6.1 inçlik panelleri bu defa Japan Display’den tedarik ettiği bilgisi geldi. JDI tarafından geliştirilen bu ekran Tam Aktif Ekran teknolojisine sahip olup, 0.5 mm kalınlığında ultra ince ekran çerçeveleri sunacağı belirtiliyor. Karşılaştırma açısında iPhone X’da yan çerçevelerin 1 mm kalınlığında olduğunu hatırlatalım.

Tedarik zincirlerinden gelen bilgilere göre LCD ekranlı iPhone için seri üretim bu ay itibariyle başladı, ancak üretim hacmi Apple’ın beklentilerinin altında. Bu gelişme telefonun çıkışını kasım ayına erteleyebilir. Arkada tek bir kameranın kullanılacağı LCD ekranlı iPhone’da mevcut iPhone X’daki gibi gelişmiş bir 3D yüz tanıma sistem göreceğiz.

Ürünün A12 işlemciden güç alması bekleniyor. Ülkemizde de satılması neredeyse kesin olan iPhone 9’un minimum 6000 TL’den satılacağını düşünüyoruz.