Merhaba arkadaşlar. iPhone 6 kullanıcıları, iphone 6’nın yeni bir probleminden dolayı mağdur durumda. Kırmızı ekran problemi, son zamanlarda görülen yaygın bir problem; biz de bu sorunun çözümünü sizlere sunuyoruz.

Eğer iPhone 6’nız bir anda kırmızı ekran veriyorsa, endişelenmeyin. Bu sorunu çözmenin yöntemi çok basit. Kırmızı ekranı gören iPhone 6 kullanıcıları, yetkili yere gidip telefonlarını hemen değiştiriyor. Ama aslında buna gerek yok, çünkü bu sorunun çok kolay bir çözümü var.

Aşağıda yazan adımları teker teker takip ederseniz, telefonunuzu kırmızı ışık hatasından kurtarabilirsiniz. İşte adımlar;

  • Önce bilgisayara iTunes programını kurun, daha sonra Lightning kablosunu bilgisayara bağlayın.
  • Şimdi telefonunuzu kapatın.
  • Buradaki adım çok önemli; iPhone 6’nın Home tuşuna basılı tutarak telefonu açın, ve tam bu sırada bilgisayara takılı olan Lightning kablosunu telefonunuza bağlayın. Bu süreç içerisinde basılı tuttuğunuz Home tuşundan elinizi çekmeyin.
  • iTunes ekranını görene kadar Home tuşunu sakın bırakmayın.
  • Son olarak da iTunes’ı kullanarak telefona format atmanız, ya da telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekiyor. Bir diğer çözüm olarak telefonunuzu 8.1’e de güncelleyebilirsiniz.

Bu adımları dikkatli bir şekilde takip ettiğiniz zaman, kırmızı ekran sorunu ile bir daha karşılaşmayacaksınız; olur da tekrar meydana gelirse, o zaman telefonu aldığınız yere veya servise götürmek en iyisi.