iPhone 12 ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gelen son bilgiler ürünün USB Type-C desteğine sahip olacağını gösteriyor.

iPhone 12 serisi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Daha önceden paylaşılan raporlarla beraber ekran boyutu, fiyatı ve teknik özellikleri ortaya çıkan iPhone 12’nin şimdi de USB-Type C bağlantı noktasına sahip olacağı ileri sürüldü. Peki iPhone 12 USB Type-C bağlantısı ile beraber mi gelecek? Gelin, son paylaşılan raporlara yakından göz atalım.

Güvenilir kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda Apple’ın iPhone 12 için USB Type-C bağlantılı bir iPhone 12 prototipi ürettiğini görmekteyiz. Bu kısımda yeni iPhone modelleri için USB-C bağlantısını test ettiği ortaya çıkan Apple’ın Lightning girişine veda ederek USB Type-C’ye geçiş yapacağı düşünülüyor.

MacRumors’un haberinde aynı zamanda söz konusu bu prototip modelin henüz seri üretimine geçilmediğine de özellikle dikkat çekiliyor. Bu da 2020 yılında satışa sunulacak olan iPhone modellerinin büyük olasılıkla Lightning bağlantısına sahip olacağı anlamına geliyor.

Ancak, bir yandan USB-C bağlantılı iPhone modelleri üzerinde de çalışmalarına hız kesmeden devam eden Apple’ın söz konusu bu modelleri ise 2021 yılında piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Neler olup biteceğini bekleyip görelim.