iPhone 12 modellerinin Türkiye’ye 5G olmadan geleceği ve 12.000 TL bandından satılacağı ortaya çıktı.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, 2020’de tanıtılacak olan iPhone’larda 6GHZ mmWave ve 5G desteğinin olacağı ancak bu desteğin bazı ülkelerde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Ming-Chi Kuo’ya göre; 5G desteki iPhone’lar Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Kore ve İngiltere’de satışa sunulacak. Türkiye’de yine 12.000 TL’ye satılacak olan modellerde maalesef ki 5G desteği yer almayacak. Eğer üst segment bir telefon alıp 2-3 yıl güncel teknolojiler ile kullanmak istiyorsanız, iPhone 12’yi pas geçmeniz en doğru karar olacaktır.

Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi dev isimler ülkemizde 2020’nin Haziran ayında hazır olacak olan 5G teknolojisi için şimdiden çalışmaya başladı. Ancak Apple, 5G için Türkiye’yi bu yıl pas geçecek gibi görünüyor.

Cupertinolu firma muhtemelen 2021 yılında bu özelliği ülkemizde kullanıma sunacak. Yine de Apple‘ın aldığı bu karar akıl alır gibi değil. 12.000 TL bandına çıkıp 5G gibi güncel bir teknolojiyi kullanamamak pek mantıklı değil. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum alanından bildirebilirsiniz.