Apple’ın WWDC 14 etkinliğinde tanıtması beklenen iOS 8’in konsept videosu görücüye çıktı (: iOS 8’in konsept videosu sade oluşu ve işlevselliği ile dikkatimizi çekiyor.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde küçük çaplı sorunları gidermek için yayımladığı iOS 7.1.1 güncellemesinden sonra gözler iOS 8’e çevrilmişti. Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 14 etkinliğinde tanıtılması muhtemel olan iOS 8’in mevcut iOS 7 ile aynı tasarıma sahip olacağı ancak farklı uygulamaların ve performans iyileştirmelerinin bulunacağı bir güncelleme olması tahmin ediliyor.

iOS 8 yenilikler ile gelebilir

Sağlık uygulamalarını Healthbook ile yazı uygulamalarını ise TextEdit ve Preview uygulamaları ile ön plana çıkarması beklenen iOS 8’in, sızıntılar doğrultusunda konsept videosu yayımlandı. Büyük ekranlı iPhone sızıntılarını da ele alarak hazırlanan iOS 8 konsept videosu sadeliği ve işlevselliği ile göz dolduruyor.

Bildirim merkezinin yenilendiği ve iWatch entegrasyonunun olduğu iOS 8 konsept videosu insana “keşke iOS 8 böyle olsa” dedirttiriyor. Gerçekten ios 8 ile biraz olsun iphone kullanıcıların yüzü gülecek gibi. Hep beraber ios8 in yayınlanmasını bekleyip umduğumuz gibi çıkması için dua edeceğiz (:

İOS 8 Konsept Videosu :