Apple, iOS yazılımı için yeni bir yazılım güncellemesi paylaşacak. Güncelleme neleri değiştiriyor?

Apple’ın iki hafta sonra çıkartacağı iOS 13.3 güncellemesiyle birlikte kullanıcıların sorunlarını çözmek isteyen Apple, yeni güncelleme ile çözecekleri sorunları açıkladı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Memoji kullanmamalarına rağmen klavyelerin çıkması sorunu iOS 13.3 ile birlikte ortadan kalkıyor. 

iOS 13 kullanıcılarının canını en çok sıkan pil sorunu da iOS 13.3 ile birlikte çözülüyor. iOS 13.3 ile birlikte ayrıca “Ekran Süresi” kısmında önemli iyileştirmeler yapılıyor. Yeni güncelleme ile birlikte ebeveynler, çocuklarının telefon ve cihaz kullanımlarını denetleyebilecek. Anne ve babalar, çocuklarının kimlerle iletişim kurduğunu görebilecek ve kullanım sürelerinin sınırını belirleyebilecek. Anne ve babalar çocuklarının saat 10’dan sonra telefon. Kullanmalarını engelleyebilecek. 

iPhone kullanıcılarının çok kullandığı Safari tarayıcısı, FIDO2 sistemini destekleyecek. Safari’nin yeni özelliği NFC, USB ve Lightning ile birlikte çalışacak.  Böylece kullanıcıları daha iyi bir deneyimin beklediğini söyleyebiliriz.