iOS 11.3 Beta henüz geçtiğimiz günlerde yayınlanmış, bazı hatalarla da gündeme gelmişti. Apple şimdi de iOS 11.3 Beta 2 sürümünü kullanıcılarla buluşturuyor.

Apple, geçtiğimiz hafta geliştiriciler için iOS 11.3 Beta 1 güncellemesini yayınlamıştı. Büyük çaplı yenilikler ile gelen bu sürümden sonra bugün de iOS 11.3 Beta 2 güncellemesi yayınlandı.

iOS 11.3 Beta 2 ile sistem performansında iyileştirme yapılmanın yanında, iPhone’un batarya sağlığını görüntülemeniz için Ayarlar bölümüne bir seçenek ekleniyor.

Eğer geliştirici hesabınız varsa; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11.3 Beta 2’yi yükleyebilirsiniz.
iOS 11.3 ile gelecek olan yenilikler

iOS 11.3 güncellemesi ile yeni arttırılmış gerçeklik (AR) deneyimi sunulacak. ARKit 1.5 olarak geçecen SDK sayesinde geliştiriciler AR’ın bütün nimetlerinde yararlanabilecek.

Güncelleme ile gelecek bir diğer yenilik iPhone X sahiplerini ilgilendiriyor. iPhone X ile gelen Animoji özelliğine; ejderha, ayı, iskelet ve aslan seçenekleri ekleniyor.

Güncelleme ile iMessage’a da yeni özellikl geliyor. İşletmeler için iMessage olarak duyurulan özellik sayesinde, işletmeler müşterileri ile iMessage üzerinden iletişme geçebilecek.

Performans ve verimlilik seçeneği sisteme eklenecek. Artık kullanıcılar iOS 11.3 ile iPhone’larını bu iki moddan birini seçerek kullanabilecek.

Bu seçencek şimdilik sadece iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinde aktif olacak. Sağlık uygulamasına ise kayıtlar özelliği geliyor. Örneğin; destekleyen hastahanelerdeki verilerinize Sağlık uygulamasından erişebileceksiniz.

Beta sürecinin başarılı olması ile birlikte kısa süre içerisinde final sürüm çıkacak.