Henüz daha çıkmadan kaliteli kadrosu ile adından söz ettirmeyi başaran Masum, internet dizisi alanında yeni bir akımı başlatacak gibi gözüküyor.

Özellikle ülkemizde televizyon kültürü gerçekten çok ilerlemiş seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ben şahsen asla televizyon izlemem ki zaten izlediğim Türk dizisi de yok. Şimdi bir Hollywood yapımı dizilerle bizim aşk dolu dizilerimizi karşılaştırınca siz de bana hak vereceksinizdir ki zaten bu konuda yalnız olmadığıma da adım gibi eminim. Ancak son zamanlarda ülkemizde büyük yatırımlar yaparak temeli atılan Blu TV, televizyon dizi kültürünü dijital platforma taşımayı amaçlıyor. Zaten dünya genelinde birçok örneği bulunan dijital yayın platformlarına ülkemizden de bir ismin eklenmesi gerçekten güzel bir şey. Sağlam bir şekilde sektöre giriş yapmak isteyen dijital yayın platformu Blu TV, yeni oldukça ses getirecek dizi projesini duyurdu.

Türkiye’nin ilk reklamsız internet dizisi Masum açıklandı!

Zira yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz Haziran ayların sessiz sedasız çalışmalarına başlanan Türkiye’nin ilk internet dizisi Masum, resmi olarak duyuruldu. Kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık, Nur Sürer, Serkan Keskin, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan gibi ünlü isimleri barındıran yapım, 8 bölümlük bir dizi olacak. Her bölümü 60-90 dakika arası olacak dizinin yapımcılığını ise D Productions üstleniyor. Berkun Oya’nın kaleme aldığı Bayrak isimli tiyatro oyunundan üstlenecek dizinin genel proje tasarımlığını ve yönetmenliğini ise Altın Portakal ödüllü Seren Yüce üstlenecek. Dizinin konusu ise emekli komiser Cevdet ve karısının gayet sakin hayatlarının bir anda gelecek kötü haberle altüst olmasını işleyecek. Türkiye’nin ilk reklamsız internet dizisi olma özelliğini taşıyan Masum’un ise Ocak 2017 içerisinde seyirciyle buluşacağı tahmin ediliyor. Umarım bu dizi, ileride gerçekleşecek kaliteli ve reklamsız internet dizilerine ön ayak olur.