Intel’in CEO’su, sahip olduğu tüm Intel hisselerini satınca gözler tekrar Intel’e çevrildi.

Şu sıralar adı güvenlik açığı ile anılan Intel, 2018’de büyük itibar kaybedecek gibi görünüyor. Donanımsal güvenlik açığını yamalak için çalışmalara başlayan işlemci devinin, bu yama ile işlemcilerinin performansını %30’a varan ciddi bir oranda düşüreceği iddia ediliyordu.

Intel işlemcilerindeki güvenlik açıklarının nasıl kullanıldığının Reddit ve Twitter gibi kitlesel olarak çok büyük platformlara düşmesinin ardından bugün Intel CEO’sunun tüm hisselerini sattığı ortaya çıktı.
Intel işlemcilerde %30’luk performans kaybı yaşanabilir!Intel işlemcilerde %30’luk performans kaybı yaşanabilir!
Donanım

Intel’in uzun süredir CEO görevini başarılı bir şekilde yürüten Brian Krzanich, bugün şirketteki tüm hisselerini sattığını açıkladı. Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarının kendisi ile ilgisi olmadığı söyleyen CEO’nun bu davranışı Intel’de işlerin yolunda gitmediğini gösteriyor.

Intel, yanlış anlaşılma olmaması için hisse satışının güvenlik açığından dolayı olmadığını, bunun 30 Ekim 2017’de planlandığını belirtti. Son 10 yıl içerisinde üretin tüm Intel işlemcilerde yer alan Meltdown ve Spectre güvenlik açığını kapatmak için firmalar harıl harıl çalışıyor.

Intel için işler son zamanlarda sarpa sardı. İşlemcilerinde kritik açıklar veren Intel, şimdi de bu haber ile güveni ciddi oranda sarmaya başladı.