Insurgency: Sandstorm oyunu için daha önce yapılan açıklamada oyunun 18 Eylül tarihinde resmen oynanabilir hale geleceği ifade edilmişti. Ancak şimdi oyuncuları hiç mi hiç memnun etmeyecek yeni bir açıklama daha geldi.

Aksiyon ve gerilim yüklü bir FPS oyunu olarak Eylül ayı içerisinde çıkış yapması beklenen Insurgency: Sandstorm ne yazık ki Aralık ayına ertelendi. Kaliteli grafiklerin ve enfes ses efektlerinin yer aldığı oyun dün yapılan açıklama ile 12 Aralık tarihine ertelendiğini duyurdu. Çok oyunculu olarak dünyanın dört bir yanından aksiyon severleri bir araya getirecek olan yapım aynı zamanda indirim süresini de uzattı.

Insurgency: Sandstorm çıkış tarihi olan 12 Aralık’a kadar yüzde 10 indirimle 85.00 TL yerine 76.50 TL olarak satışlarına devam edecek. Oyun yayınlandığı günün sonunda normal fiyat etiketi olan 85.00 TL’ye yükselecek.3 ay gibi bir süre sonra oyun dünyasına giriş yapacak olan FPS oyunu aylar öncesinden 18 Eylül’de yapacağını belirtmişti. Yapılan açıklamaya göre oyunun geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyulmuş. Beta testlerine de devam edeceğini belirten geliştirici ekip ön sipariş beta döneminin de uzatıldığını belirtti.

Böylece Insurgency: Sandstorm oyununu oynamak isteyen oyuncular uzun bir süre daha beklemek durumunda.