Merhaba arkadaşlar. Aranızda websitesi olan arkadaşlarımız vardır mutlaka. Photoshop bilgisi olmayan amatör webmaster arkadaşlarımızın işini kolaylaştıracak bir program paylaşacağım. Bu programla sitenize ikon hazırlamak çok kolay. Program içerisinde birçok hazır ikon bulunmakta. Bunları kendinize göre düzenleyip renklendirebilirsiniz.

Hoş ve profesyonel görünümlü ikonları saniyeler içerisinde hazırlayabileceğiniz program olan Iconion’un kullanımı da oldukça basittir.

Vektör tabanlı modeller üzerinde çalışmanıza olanak sağlayan Iconion ile istediğiniz ikonu hazırladıktan sonra, hazırlamış olduğunuz ikonları bilgisayarınız üzerine PNG, BMP ve JPG formatlarında kaydedebilirsiniz. Kalite kaybı olmadan 32×32’den 1024×1024 piksele kadar ikonlarınızı kaydetme şansını sizlere sunan program, ikon oluşturma konusunda gerçekten çok başarılıdır.

Iconion_1.0-tiklasana.com

Performans özellikleri

( Translateden çevrilmiştir. Anlatım bozukluğu için kusura bakmayınız. )

ve kolayca modern renkli ikonları oluşturmanıza olanak sağlar. Düz simgesi, yuvarlak simgesi, kare simgesi, uzun gölge simgesi,  Windows 8 simgesi, iOS simgesi, Facebook Mac, simgesi simgesi,  ve kolayca Google+ bir simge olarak Twitter simgesi çeşitli simgesini oluşturmak  yapabilirsiniz. • seçin ve stil ikonu, kolayca oluşturabilir bunun şeklini ve rengini tespit edilebilir. Oluşturabileceğiniz simgeler boyutu, 14×14, 16×16, 24×24, 32×32, 48×48,  64×64 ve, 128×128, 256×256, 512×512, 1024×1024 seçilebilir, herhangi bir  zamanda büyüklüğü ayarlanabilir. Ve oluşturduğunuz ikon görüntüsünün depolama biçimi PNG, JPG veya BMP formatında kaydedebilirsiniz. Kontrol ederken önizleme beri oluşturulacak simge, oluşturabilirsiniz. • Birden simgeleri birlikte oluşturabilirsiniz. Nasıl  ben · Iconion başlar. – (Start-up fotoğraf ekranına bakın)  sağ üst, merkezi bir önizleme ekranı, ekranın sol tarafında simgesi seçim alanı,   tarzı seçim bölgesinde, sağ alt arka özelleştirme alanı olur ve simgesi   vardır.  -Ben “Select Icon” ekranın sol tarafındaki simgesini seçin.  Birden fazla birini seçebilirsiniz Simge.  - Eğer tıkladığınızda o pencere gizli. - Eğer tıkladığınızda penceresi görüntülenir.  Eğer seçili simge önizleme ekranında görüntülenir.   Olduğu (. × tıklatın), simgenin geçiş önizleme ekranın altında Sil’i   yapabilirim.  · Ben “Ekle Style” bir stili seçmek istiyorum.  , Biçim ve renk, gölge, “Stil ekle”, “Icon” ve “Arka Plan” sekmesinin altındaki şeffaflık   size ayarlayabilirsiniz.   Gradient “Gradient”, “Saydamlık” şeffaflık, gölge, “Gölge”,   kenar “İnme” ve “Sınır” konulu “Blur” bulanık bir çerçeve (sınır) ‘dir.   - (Fotoğraf inşaat bakın)  Eğer oluşturduğunuz görüntüyü kaydetmek isterseniz, ve “Kaydet * Icon” tıklayın. (Number *)  Ben boyutu “Kaydet Simgeler” seçim görüntülenir. (Birden fazla seçim boyutu izin verilir)  Eğer, “Custom” seçeneğini seçerseniz, herhangi bir boyut belirtebilirsiniz.  • “Format” in görüntü formatını seçin “Kaydet Icon” tıklayın.

Desteklenen işletim sistemleri : XP/Vista/7/8/8.1

İkon Yapma Programını İndirmek İçin Tıklasana (: