Huawei yeni akıllı telefon hamleleri gerçekleştirmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Huawei son günlerde üst segment telefonlara yönelmiş durumda. Mate 30 serisinin ardından Honor V30 ve Nova 6 modeller şirketin amiral gemi segmentindeki yeni temsilcileri olacak. Huawei diğer taraftan bütçe dostu telefonlara da yönelmiş durumda. Son gelişmeler Y6s ve gizemli bir Huawei telefonun çok yakında tanıtılacağını gösteriyor.

Android Headlines sitesinde yer alan habere göre Y6s, şirketin mart ayında duyurduğu Huawei Y6’nın devam modeli olacak. Jakarta model ismini taşıyan telefonda 6.1 inç büyüklüğünde HD + çözünürlüklü LCD ekran kullanılacak. Telefonun ekranı üzerinde bir çentik ve bu çentik içerisinde ön kamerayı görüyoruz. Yine genel görünümde alt çerçevenin hissedilir derece kalın olduğu gözlerden kaçmıyor.

Telefonun arka tarafında baktığımızda 13 meapiksel çözünürlüklü bir kamera ve bunu destekleyen LED flaşı görüyoruz. Arka bölümde ek olarak parmak izi tarayıcısı karşımıza çıkıyor. İşlemci birimi henüz bilinmeyen telefonda bellek 3GB RAM + 32GB olarak bildirildi.

Diğer telefonun ise daha gelişmiş bir model olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Merida kod adlı telefonun Y6s Pro ismiyle çıkış yapabileceği de gelen bilgiler arasında. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?