Huawei’den bir akıllı telefon daha geliyor. Ünlü şirket bu kez deöner yapıda üçlü kameralı telefonuyla geliyor.

Özellikle Honor 9X modelinde pop-up ön kameranın yer alması ile çentik olayı tamamen ortadan kalkmıştı. Apple’ın 12.000 TL’lik iPhone 11 Pro modellerinde hala serçe parmağı büyüklüğünde çentik kullanması, Huawei’nin bu alanda ne kadar yatırım yaptığını kanıtlıyor aslında.

2020 yılında tanıtılacak olan üst segment modellerinde Çinli teknoloji devi muhtemelen çentik kavramını hayatımızdan tamamen çıkaracak. Ön kameranın daha kaliteli olması için döner yapıda bir mekanizma kullanması beklenen firmanın kamera konusunda da atılımlar yapacağını tahmin ediyoruz.

Hem çentiği ortadan kaldıran hem de daha kaliteli Selfie’lerin çekilmesini sağlayan bu döner yapıdaki kameranın, 2020 yılındaki diğer amiral gemisi ve orta segment modellere ilham kaynağını olacağını düşünüyoruz. Ancak bu mekanizmayı Huawei’nin kullanmama ihtimali de bulunuyor.

Bildiğiniz gibi firmalar, rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için zaman zaman bu tip patentler alabiliyor ve alınan bu patentelerin çoğu hayata geçmiyor.

Apple cephesinden de buna benzer enterasan patentler alındığına ancak bu patentlerin hala yeni iPhone modellerinde uygulanmadığına şahit olduk. Ancak Huawei’nin akıllı telefon sektöründeki agresif girişimlerini göz önünde bulundurursak; bu patentin hayata geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?