Ünlü teknoloji şirketlerinden Huawei, ABD’nin koyduğu engellere rağmen önemli bir başarı yakaladı.

Huawei Amerika ‘nın ambargolarına karşı akıllı telefon satışlarını artırmayı sürdürüyor. Bugün açıklanan son veriler şirketin anavatanı Çin’de artık rakipsiz olduğunu gösteriyor.

Canalys’in yaptığı son pazar araştırmasında 2019 yılı üçüncü çeyrek döneminde Çin’de gerçekleşen akıllı telefon satışlarını önümüze seriyor. Çin akıllı telefon pazarındaki yavaşlamaya rağmen Huawei telefon satışlarını rekor düzeyde artırdı. Yine rapora baktığımızda Çin’de büyüme kaydeden tek üreticinin Huawei olduğunu görüyoruz.

Huawei 2019’un üçüncü çeyreğinde Çin’de 41.5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Pazarın şu an %42.4’ünü elinde bulunduran Huawei, geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında %66’lık bir büyüme kaydetti.

Amerika’nın uygulamadığı ambargonun Çin’de ters tepeceği ve hatta Çinli kullanıcıları Huawei’ye daha fazla yakınlaştıracağı konusunda herkes hemfikirdi. Bu yükselişin dördüncü çeyrekte de süreceği ve hatta yılın son döneminde ülkede satılan her iki telefondan birinin Huawei / Honor markası taşıması bekleniyor.