Çentikli ekran tasarımı bir anda eskidi bile! Artık çentikli tasarıma sahip ürünler nostaljik olarak değerlendiriliyor. Y8s de bunlardan biri olacak.

Ön tarafta yer alan kalın çentiğine monte edilmiş iki adet ön kamerası ile, tasarımın verdiği eksi puanı donanım ile kapatmaya çalışan Y8s, serinin de en güçlü cihazı olacak. Kirin 810 yonga setinden güç alması beklenen ve arka tarafta 48 megapiksellik bir kameraya sahip olması muhtemel olan cihaz, uygun fiyatı ile pazarda ilgi görebilir. Yayınlanan görselde yeşil renkli bir cihaz bizleri karşılarken, cihazın diğer renk seçenekleri de belirtilmedi.

2020’nin sonlarında tanıtılması beklenen ve fiyat tarafında da net bir bilgi veya iddiayı bizlere sunmayan cihaz, diğer özelliklerini de bizlerden sakınıyor diyebiliriz. Öyle ki, şuana kadar bu cihaz hakkında tüm bildiklerimizin bunlar olduğunu belirtelim. Bakalım Huawei, hali hazırda dört farklı Y9 modeli bulunurken, Y8 serisine bir takviye daha yapacak mı? Bunun cevabını öğrenebilmek için uzunca bir süre beklememiz gerekebilir.