Popüler teknoloji markalarından Huawei, üç akıllı telefon modeli için Oreo müjdesi verdi. P9, P9 Plus ve Mate 8, Oreo güncellemesi aldı.

Huawei cephesinde Android Oreo güncellemesinin dağıtımı noktasında gerçekten enteresan işler oluyor. Daha önce Huawei İngiltere ve Hawei Almanya’nın P9 modeller için dağıtılmayacak dediği Android 8.0 Oreo güncellemesi Çin’de başladı. Çin’de 7 Huawei telefon için Android 8.0 /EMUI 8.0 güncellemesi dağıtıma sunulurken, bu telefonların başında Huawei P9 /P9 Plus ve Mate 8 geliyor.

Güncellemeye ilişkin iki kıtadan farklı açıklamaların gelmesi akıllara şu sorunu getirmiyor değil: ”Güncelleme sadece Çin’de dağıtılacak?” Neyse biz haberimizin detaylarına geçelim.

Android 8.0 /EMUI 8.0 güncellemesinin kararlı versiyonu alt bölümde listelenen telefonlar için dağıtımda. Kademeli olarak dağıtıma sunulan güncelleme yaklaşık bir hafta boyunca her bir cihazdan yaklaşık 5 bin adetle buluşacak.

Güncelleme henüz diğer bölgelere mevcut değil, ancak Huawei Firmware Finder uygulamasına göz atarak gelişmeleri takip edebilirsiniz. Huawei yakında beş akıllı telefon modeli için daha Oreo yükseltmesi yayınlayabilir.